Jeśli chciałbyś lepiej zrozumieć swoje dziecko, pomóc mu radzić sobie ze stresem i różnymi trudnościami, a jednocześnie zadbać o sferę własnych emocji i samoświadomość, to ta książka może okazać w tym bardzo pomocna. 

To wyjątkowa publikacja, pełna praktycznych narzędzi wspierających nastolatki w wielu życiowych wyzwaniach, a przy tym bliska też nam, dorosłym. Tym pracującym na co dzień z młodymi ludźmi i ich rodzicami i tym, którzy w okresie dorastania sami zatracili swoją wewnętrzną siłę, by podążać za marzeniami, umiejętnie wyrażać swoje uczucia, rozumieć potrzeby, radzić sobie z emocjonalnym napięciem i odrzuceniem, akceptować siebie dokładnie takim, jakim się jest, i czerpać energię z tej akceptacji. 

Poradnik pt.: “W pułapce myśli…” jest skierowany właściwie do rodziców dzieci w każdym wieku, bo zrozumienie funkcjonowania ludzkiego umysłu i naszej psychiki jest podstawą zapewnienia dziecku zdrowia psychicznego i emocjonalnego oraz poczucia bezpieczeństwa na każdym etapie jego rozwoju. 

Autorzy publikacji – dr Louise Hayes, Ann Bailey, dr Joseph V. Ciarrochi, będący znanymi i cenionymi psychologami klinicznymi, badaczami i twórcami licznych materiałów naukowych – dzielą się w niej niezwykle bogatym warsztatem pracy i zapraszają czytelników do efektywnej pracy ze sobą – ze swoją złością, stresem i lękiem. 

Umożliwiają przyjrzenie się mechanizmom kierującym naszym podejściem do życia i ludzi, a także pokazują, jak ćwiczyć umiejętności odkrywania trudnych emocji i destrukcyjnych myśli rządzących naszym działaniem. Pomagają nam otworzyć drzwi do świata myśli i emocji, które zamiast swobodnie wybrzmiewać, przez lata kumulują się w naszym ciele i umyśle, przejmując władzę nad wszystkim, co robimy i czego doświadczamy. Ta książka pomaga je zrozumieć i uwolnić się od nich oraz krok po kroku stawać się człowiekiem pełnym dobrej energii, wewnętrznej siły, mądrości i chęci do działania.

Autorzy odpowiadają na liczne pytania, które od dziesiątek lat zajmują rodziców i nauczycieli. W bardzo przystępny sposób pokazują:

  • jak zrozumieć siebie, swoje emocje, uczucia i potrzeby oraz rozpoznawać to, co dzieje się z nami i naszymi dziećmi, 
  • jak z odwagą i uważnością dążyć do realizacji ważnych celów, 
  • jak odnaleźć wewnętrzny spokój w nawet najbardziej burzliwych momentach,  
  • jak akceptować swoje uczucia i dlaczego to takie ważne, 
  • z jakich narzędzi korzystać, aby dobrze radzić sobie ze stresem i przykrymi przeżyciami, 
  • jak rozpoznać ważne mechanizmy działania naszego umysłu i stanąć twarzą w twarz z wewnętrzny krytykiem,
  • jak wzmacniać poczucie własnej wartości,
  • jak nauczyć się zdrowego dystansu do siebie, świata i innych ludzi. 

W rozwijaniu tych zdolności i kształtowaniu kompetencji oraz odkrywaniu siebie i wspieraniu swojego dziecka w świadomym rozwoju pomagają liczne ćwiczenia i bardzo przejrzyste wyjaśnienia. 

Nie znam drugiej tak mądrej, świadomej i praktycznej lektury. O wielu rzeczach życzliwie mi przypominała, na inne ponownie mnie otworzyła. Dotknęła też miejsc, które wydały się być już uleczone, a jednak czasem wciąż dają o sobie znać. Dzięki tej książce pragnę na nowo je odkrywać i wspierać Was i Wasze dzieci w jeszcze bardziej świadomym życiu. Takim, w którym zamiast nieustannego lęku, agresywnej złości i cierpienia coraz częściej goszczą łagodność, bezwarunkowa miłość i akceptacja. Niech staną się kluczem do lepszego i spełnionego życia. Waszego i Waszych pociech. 

Z miłości do dziecka. Z miłości do człowieka –

Magdalena Boćko-Mysiorska  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *