“Rozmowy o świadomym rodzicielstwie” to podcast, który pozwoli Ci dowiedzieć się więcej na temat tego, jak budować bliską więź i relację z dzieckiem, w której dziecko czuje się bezpiecznie i wzrasta w zdrowym poczuciu własnej wartości. 

Uporządkujesz tutaj wiedzę o tym, jak Twoje podejście do dziecka wpływa na jego rozwój emocjonalny, poznawczy i społeczny oraz funkcjonowanie mózgu dziś i w przyszłości. 

Usłyszysz o empatycznej komunikacji i tym, w jaki sposób prowadzi ona do rzeczywistego porozumienia; co warto robić, a czego na pewno nie, aby dogadać się z dzieckiem i innymi; jak wspierać je w przeżywaniu różnych emocji i konfliktowych sytuacji; co zrobić, aby wzmacniać motywację wewnętrzną dziecka i jego chęć do podejmowania nowych wyzwań dziś i w przyszłości. 

Zdobędziesz narzędzia i strategie, które pomogą Ci zadbać o siebie, swoje uczucia, emocje, potrzeby i granice. Zatrzymać się w agresywnej złości, spirali nakręcających się myśli oraz w lawinie rosnących oczekiwań. Wesprzemy Cię w ćwiczeniu uważności i empatii wobec siebie oraz w odmawianiu swojemu dziecku; w dbaniu o to, co dla Ciebie ważne; czerpaniu radości i wdzięczności z życia w rodzinie. 

W swoich rozmowach bazujemy na pedagogicznej, psychologicznej i neurobiologicznej wiedzy oraz doświadczeniu na temat rozwoju dziecka, dlatego spotkania z nami pomogą Ci wybrać to, co pewne i sprawdzone. Bliskie Tobie i Twojemu dziecku. 

Jeśli chcesz poczuć się pewniej i łagodniej w swojej rodzicielskiej codzienności, dołącz do nas, zapraszamy… <3

Podcast prowadzę ja i Natalia Łuczak z HejMama.pl

Znajdziecie nas na Spotify, Anchor, You Tube

ODCINEK 1: Jak wspierać dziecko w emocjach?

ODCINEK 2: Jak wspierać dziecko w przeżywaniu złości?

ODCINEK 3: Jak wspierać dziecko w procesie adaptacji do przedszkola?

ODCINEK 4: Jak ocenianie może wpływać na rozwój dziecka?

https://anchor.fm/s/25287e70/podcast/rss