Pośpiech towarzyszy większości z nas niemal każdego dnia. Ponieważ dzieci mają zupełnie inne poczucie czasu, niż dorośli, dla nich pośpiech jest jeszcze większym stresorem.

To oznacza, że dzieci potrzebują więcej wsparcia w sytuacjach, kiedy trzeba wyjść szybko z domu i do niego wrócić, zdążyć na czas do lekarza, czy przedszkola, czy po prostu sprawnie pójść spać.

Ponieważ codzienny bieg generuje w nas dużo nadmiernego napięcia, zdarza się nam wypowiadać słowa, które ranią dzieci i dodają im jeszcze więcej trudu, zamiast go odjąć. Koło przykrych emocji się zamyka, a rozwiązania wciąż brak.

Chciałabym, aby dzisiejszy post Wam je podsunął. Pokazał, że warto uczyć się konstruktywnej komunikacji i szukać alternatyw, które pomogą nam wszystkim poczuć się lepiej i spokojniej. Wzmocnić wiarę dziecka w swoją wartości i uskrzydlić je na całe życie. 👐❤️

✨PS. Poczucie własnej wartości w dużej mierze zależne jest od tego, w jaki sposób się do niego zwracamy. Jeśli chcecie pouczyć się ze mną budującej dla dziecka komunikacji z nim, zapraszam Was serdecznie na nowe webinarium. Nie trzeba być na żywo. Dostęp do szkolenia otrzymujecie na 6 miesięcy. Rezerwacja miejsca pod linkiem tutaj ➡️ @magdalenabockomysiorska_pl ✨

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *