W codzienności rodzicielskiej nieustannie mierzymy się z trudnymi sytuacjami. Ze zmęczeniem, z nasilającym się stresem i intensywnymi emocjami, uczeniem się granic i stale zmieniającymi się potrzebami. Z przyjmowaniem przeżyć i uczuć swoich dzieci. Z postawami, które wywołują w nas różne reakcje, m.in. wybuchy złości.  

LINK DO ZAPISU

Coraz częściej przyznajemy, że w okresie dzieciństwa i dorastania nie nauczono nas, jak regulować swoje emocje i napięcia w ciele. Jak odmawiać i dbać o to, co dla nas ważne. Słowo “nie” kojarzyło się przecież z krnąbrnością i złym wychowaniem, a okazywanie smutku, lęku czy gniewu było wyrazem naszej słabości. Dlatego z obawy przed krytyką i odrzuceniem trudno nam mówić o tym, co czujemy, czego tak naprawdę chcemy i potrzebujemy. Trudno też akceptować granice, emocje i potrzeby innych, ponieważ często nie uznajemy swoich. Niełatwo prosić o pomoc i dbać o swoje zasoby.

 

Dziś wiemy, że rodzicielstwo pełne empatii i wyrozumiałości bazuje przede wszystkim na  odpuszczeniu i łagodności dla siebie. Na traktowaniu siebie z szacunkiem i zaufaniem oraz na akceptacji tego, kim jesteśmy. 

 

Kurs: „Jak zadbać o siebie w rodzicielstwie?” jest okazją do tego, aby:

 

 • przyjrzeć się swoim uczuciom i emocjom i zrozumieć mechanizm ich powstawania; mówić o nich w nowy budujący sposób,
 • sprawdzić, co dzieje się w nas, dorosłych, kiedy doświadczamy różnych zachowań naszych dzieci, i w jaki sposób wpływa to nasz sposób myślenia oraz nasze postawy wobec nich, 
 • pracować nad rozpoznawaniem, nazywaniem i uwzględnieniem własnych potrzeb; wyrażaniem próśb,
 • nauczyć się umiejętnie odmawiać, komunikować swoje granice, 
 • usłyszeć swoje myśli i sprawdzić, co za nimi stoi,
 • na nowo rozumieć i poznawać sygnały płynące z ciała,
 • ćwiczyć uważność i samoregulację, 
 • czerpać przyjemność z małych dobrych rzeczy i praktyki wdzięczności, 
 • stopniowo uwalniać się od tego, co nam nie służy, 
 • odkrywać w sobie dawną wewnętrzną siłę.

 

Kurs poprowadzę ja, czyli Magdalena Boćko-Mysiorska nieustannie spełniająca się mama, pedagożka, wykładowczyni, badaczka, autorka podręczników i książek dla dzieci, artykułów i materiałów dydaktycznych. Promotorka Porozumienia bez Przemocy, neuropsychologii i naturalnego rozwoju dziecka, która na co dzień wspiera rodziców i nauczycieli w budowaniu empatycznych i konstruktywnych relacji z dziećmi. Autorka bliskościowo-naukowego bloga www.magdalenabockomysiorska.pl.

 

Ważne informacje organizacyjne i program kursu

 

Tematy:

 

 • Po co nam stres, emocje i uczucia oraz jak sobie z nimi radzić?
 • W jaki sposób dbać o swoje potrzeby?
 • Jak rozpoznawać swoje granice i je komunikować?
 • Jak rozumieć swoje myśli, wyzbyć się oczekiwań i praktykować uważność?
 • Czym jest poczucie własnej wartości i jak je u siebie wspierać?

 

 

W skład kursu wchodzi:

 

 • pięć szkoleń/nagrań oraz materiały ćwiczeniowe, dzięki którym zaproponowane wskazówki teoretyczne możecie wdrażać do codziennej praktyki rodzicielskiej i ćwiczyć konkretne rozwiązania,
 • moja opieka merytoryczna, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku przeznaczonej wyłącznie dla uczestników kursu, na której przez cały tydzień będziecie mogli dzielić się doświadczeniami i zadawać różne pytania, 
 • jedno spotkanie ze mną na żywo, podczas którego odpowiem na nurtujące Was pytania oraz będziecie mogli dzielić się swoimi przemyśleniami, odczuciami i wątpliwościami.

 

Materiały będę podsyłała sukcesywnie od początku trwania kursu (czyli od 10 sierpnia 2020), tak by nie zasypać Was całym pakietem od razu. 😉 Zaglądajcie także do SPAM-u! 

 

Dostęp do nagrań i materiałów otrzymujecie dożywotnio. 🙂 

 

Płatność za kurs jest możliwa za pośrednictwem systemu PayPal oraz kartą i dostępna tuż po wpisaniu swojego imienia i adresu e-mail w formularz zapisu (link poniżej). 

 

Liczba miejsc jest ograniczona. O możliwości uczestnictwa decyduje kolejność wpłat.

 

Formularz zapisu znajdziecie tutaj:

 

https://magdalenabockomysiorskablog.clickmeeting.pl/kurs-jak-zadbac-o-siebie-w-rodzicielstwie-mbm/register?_ga=2.265770441.75504164.1593545011-633445812.1551424299

Zapisy są aktywne do 30 lipca.

6 thoughts on “Kurs online: Jak zadbać o siebie w rodzicielstwie?”

 1. Dzien dobry,

  Bardzo ciekawie wyglada ten kurs, chcialabym sie zapisac,jednak pod nizszym linkiem mam tylko opcje wyboru platnoscia PayPal, w jaki sposob mozna zaplacic karta?
  Pozdrawiam,
  Sowcia

  1. Dzień dobry 🙂

   Można dokonać płatności zwykłą kartą debetową bądź kredytową. Ta opcja pojawia się po wpisaniu swojego imienia i adresu email.

   Proszę napisać do mnie email w razie trudności <3

 2. Dzień dobry. Bardzo mnie interesuje kurs – ale dopiero spodziewamy się dziecka. Urodzi się początkiem lipca i stąd moje pytanie. Czy będą kolejne edycje? Bo wolałabym móc na bieżąco przegadać tematy, które mnie bardziej zainteresują na grupie, albo z Panią, a nie chcę stracić szansy na nabycie cennej wiedzy. Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Aniu, mam poczucie, że kurs może być dla Ciebie wspierający, ale napisz do mnie, priv. Chciałabym bliżej poznać Twoje potrzeby 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *