Jestem spełnioną mamą i żoną. Z wykształcenia i doświadczenia zawodowego pedagogiem, metodykiem, tłumaczem, wykładowcą i lektorem języka niemieckiego. Autorką i współautorką podręczników, testów, programów nauczania i artykułów. Od niedawna także „mikrobadaczem”.

Na co dzień dużo piszę, współpracuję też z przedszkolami i szkołami prywatnymi w Warszawie i w okolicy. Wspieram pracę nauczycieli w zakresie efektywnego współdziałania w grupie. Ponadto pomagam właścicielom placówek w doborze odpowiedniej (dla danego miejsca) kadry pedagogicznej, a rodzicom – w obszarze naturalnego rozwoju ich pociech.

Jestem autorką projektu „Obudź się szkoło”. Piszę też dla serwisu dziecisawazne.pl.

Z miłości do życia

Lubię pisać, tworzyć i rozwijać się. Odpoczywać (kiedy to tylko możliwe 😉 ), medytować (być tu i teraz), zdrowo się odżywiać, czytać i dzielić się swoją wiedzą. Lubię też prowadzić badania, stąd na blogu będą się również pojawiać wyniki moich obserwacji, ankiet i statystyk.

Lubię żyć w zgodzie z naturą i obserwować ją. Poznawać ludzi i przebywać z dziećmi. Od tych ostatnich uczę się chyba najwięcej. 🙂

Świetnie czuję się w przestrzeni wypełnionej Rodzicielstwem i Edukacją Bliskości (to mój autorski termin, opowiem o nim więcej już wkrótce). Mam głębokie poczucie, że budowanie silnej więzi i dobrej relacji z dzieckiem, z poszanowaniem granic wszystkich członków rodziny (czy szkolnej społeczności), jest właściwą drogą do szczęśliwego życia.

Jestem tutaj po to…

By dzielić się z Wami moimi rodzicielskimi, pedagogicznymi i naukowymi doświadczeniami. Po to, by pomóc Wam zrozumieć, skąd z naukowego punktu widzenia biorą się określone emocje, odczucia, zachowania i reakcje. Po to, by wspierać Was jako rodziców, opiekunów, nauczycieli, mentorów w czasie przeżywania rozterek rodzących się w relacji z dzieckiem.

Chcę pokazać Wam, jak dzięki neurobiologii, neurodydaktyce, psychologii wspierać naturalny rozwój młodego człowieka i co robić, aby wykorzystać jego potencjał w każdej dziedzinie życia.

“Człowiekiem jestem…”

Bycie empatycznym, autentycznym i w pełni obecnym rodzicem uważam za jedną z największych i trudniejszych życiowych umiejętności. Dlatego na co dzień staram się intensywnie uczyć siebie, swojego dziecka i całej rodziny. Przychodzą jednak momenty, w których czuję, że się wypalam, że nie mam już siły… Zastanawiam się wtedy, czy rodzicielska drogą, którą obrałam, jest słuszna. Czy ma sens, skoro nie zawsze widać owoce mojej pracy…? Ale szybko uświadamiam sobie, że ma! Że jest przecież zgodna ze mną i z nami! Że więź, którą budujemy w rodzinie, ma niebagatelny wpływ na całe nasze życie i życie naszego dziecka. Że jest drogą do udanego życia. Że daje siłę! I chętnie się z Wami tą siłą podzielę! 😉

Zaglądajcie do mnie często! Jestem i długo tutaj zostanę. 🙂

Kłaniam się!

Magda

 

 

 

⇒ Wszystkie treści przedstawione na magdalenabockomysiorska.pl mają jedynie treść informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej, położniczej, psychologicznej, prawniczej ani żadnej innej.