Kiedy dziecko nieustannie powtarza komunikat: “Nudzi mi się”, często rodzą się w nas trudne uczucia i emocje.

Nieraz się denerwujemy, ponieważ nie wiemy, o co dziecku właściwie chodzi; czujemy się bezradni i myślimy, że nienależycie organizujemy mu czas. Bywamy niepewni co do swoich kompetencji oraz zmęczeni ciągłym wymyślaniem zabaw i zachęcaniem dziecka do urozmaiconych aktywności. Zdarza się, że odczuwamy poczucie winny związane z gorszym samopoczuciem swojego dziecka albo jesteśmy zaniepokojeni tym, że może coś jest z nim “nie tak”.

Rzucamy się więc dziecku na ratunek i nerwowo szukamy sposobu na to, aby przestało pojękiwać/płakać/krzyczeć i wypowiadać drażniące nas słowa.

Takie podejście jednak nas nie wspiera (a przynajmniej nie długoterminowo). Możemy pozbyć się bowiem pewnego zachowania dziecka, ale nie znajdziemy przyczyny przeżywania przez nie nudy, a to do niczego nas nie doprowadzi.

Jak więc zrozumieć dziecko? Pomóc mu i sobie wrócić do równowagi?

Oto post, który Wam w tym pomoże. Niech pomoże Wam znaleźć źródło trudności i zdejmie z Was ciężar nadmiernego napięcia. Ku spokojniejszym przeżywaniu codzienności!❤️❤️❤️

PS. Już niedługo będziecie mogli zapisać się na listę zainteresowanych nowym audiobookiem dla rodziców i opiekunów, który pozwoli Wam lepiej radzić sobie w stresujących sytuacjach, wnieść więcej spokoju do swojego życie i wzmacniać poczucie własnej wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *