Dzieci trudno jest niekiedy zachęcić do ubrania się przed wyjściem na zewnętrz, posprzątania po zabawie / w swoim pokoju, nauki, czy próbowania umiejętności, które czasem im nie wychodzą.

Jako rodzice chcielibyśmy jednak szybko uzyskać efekt, czyli sprawić, że dzieci zrobią to, o co je prosimy, w ustalonym czasie.

Czy tak się w ogóle da?

Jeśli prosimy, czyli zakładamy, że możemy spotkać się z odmową i trzeba będzie szukać alternatywy, to tak. Jeżeli natomiast żądamy, nie widząc miejsca na uwzględnienie dzieci i różne rozwiązania, to raczej nie. 😉

W każdym razie warto pamiętać o tym, że dzieci potrzebują zrozumienia i rozmowy, dlatego możemy uzbroić się w cierpliwość i uczyć się komunikować z dziećmi w taki sposób, że zauważymy ich uczucia i emocje, granice i potrzeby.

Oto post, który Wam w tym pomoże.😍😍😍

Komunikaty, które w nim zawarłam są przykładowe. Korzystam z nich z powodzeniem od kilku lat, ale możecie je modyfikować i czerpać z nich inspiracje do własnej komunikacji z dziećmi. Niech będzie efektywna i wspierająca, zarówno dla nich, jak i dla Was. 💪❤️❤️❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *