Tak pięknie potrafimy mówić do swoich dzieci i troszczyć się o bliską relację z nimi. Okazywać im czułość, wsparcie i akceptację. Coraz bardziej empatycznie podchodzimy też do swoich przyjaciół i bliskich, jeśli natomiast chodzi o nas samych, rzadko traktujemy siebie dobrze i rzadko rozmawiamy ze sobą w czuły i serdeczny sposób.

Tymczasem takie podejście, pozwala odzyskać spore pokłady dobrej energii i zdjąć z siebie ciężar, który nieraz niesiemy przez całe życie.

Jako rodzice często sobie “dowalamy” i sprawiamy, że codzienność ze sobą i z dziećmi staje się dla nas jeszcze większym wyzwaniem. Myśli mają ogromną moc i istotnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Potrafią wprowadzić nas w stan wysokiego napięcia albo nieść ulgę i ukojenie.

Dlatego tak ważne jest, aby weryfikować, czy są prawdziwe i rzeczywiście nam służą.

Kiedy ściągają nas w dół, warto je łapać, zauważać i przyglądać się, jakie niezaspokojone potrzeby za nimi stoją, a następnie (albo od razu) zamieniać je na bardziej wspierające, empatyczne myśli, czy wypowiadane na głos zdania.

Jeśli brakuje Ci na co dzień wsparcia i czułości i często oceniasz siebie krytycznie, możesz ćwiczyć okazywanie sobie empatii i życzliwości i sprawdzać, w jaki sposób budujące myśli o sobie i świecie, zmieniają Twoją odporność psychiczną i Twoje samopoczucie.

Oto 15 zdań, które od lat cudownie mi w tym służą. Dodają mi zasobów i chęci do działania/tworzenia.

Możesz je modyfikować i dostosowywać do własnego języka i własnych potrzeb. Powtarzać tak często, jak tylko potrzebujesz. Inspirować się nimi i tworzyć nowe, które będą przypominały Ci o tym, że jesteś ważna i możesz być dla siebie dobra. Najpierw…

Niech moc wspierających myśli Cię nie opuszcza! Dziś i zawsze! ❤️❤️❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *