Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Opiekunowie!

Czas wyjść na ulice, zawitać do pobliskich domów, żłobków i przedszkoli. Odwiedzić osiedlowe place zabaw i parki dziecięcej rozrywki. Nadszedł przełomowy moment, w którym my rodzice, opiekunowie dokonujemy globalnej zmiany w rodzicielstwie.

Autorytarny styl przywództwa w rodzinie stracił na wartości. Coraz częściej zaczynamy brać go pod lupę i kwestionować. Zauważamy, że bazowanie na władzy i autorytecie rodzica, który warunkowo kocha swoje dziecko, nieustannie je krytykuje, stosuje wobec niego kary i przemocową komunikację nie działa. I przynosi oczekiwane rezultaty jedynie krótkoterminowo. Nie przygotowuje młodych ludzi do wyzwań współczesnego świata. Niszczy ich zdrowie i psychikę oraz nasze wzajemne relacje.

To od nas – rodziców – zależy, w jaki sposób dzieci będą postrzegały siebie. Jakie będzie ich poczucie własnej wartości. Czy będą umiały wybrać swoje miejsce w świecie i czerpać radość z życia… Nawiązywać trwałe i konstruktywne relacje osobiste i zawodowe. W końcu to od nas dorosłych opiekunów zależy siła i moc naszej więzi, zarówno tej, w której towarzyszymy sobie nawzajem teraz, jak i tej, do której będziemy chcieli wracać w przyszłości.

Przyszedł czas na uważność! Wrażliwość na emocje dzieci. Na szacunek do dziecięcych potrzeb. Ale również szacunek do nas samych jako dorosłych, będących empatycznymi przywódcami stada…

Wychodzę więc do Was (rodziców, opiekunów, nauczycieli) z przekazem płynącym prosto z serca. Przekazem głoszącym bezprzemocowe porozumienie z dziećmi. Bezwarunkową miłość do nich i akceptację. Zgodę na ich swobodne doświadczanie pod okiem życzliwego dorosłego i otwarcie się na wiedzę płynącą z wieloletnich badań neuronaukowców i neuropsychologów.

Oto moja nowa mała wielka marka, którą chciałabym uczestniczyć w zmianie rodzicielskiego świata… Pragnę dziś przedstawić Wam autorską kolekcję bawełnianych bluz dla dzieci z sentencjami w duchu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy.

Niech wieść o nich idzie w świat i zmienia go. Niech będzie inspiracją do dyskusji, polemiki, spostrzeżeń czy refleksyjnego milczenia…Takiego, po którym pozostaje więcej niż jedynie kilka niewypowiedzianych słów…

Z miłości do dzieci – ja i moja nowa marka  – MBM for Kids
Magdalena Boćko-Mysiorska

 

Przejdź do sklepu:
http://sklep.magdalenabockomysiorska.pl/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *